Přesun na obsah

Dnes je 21.3.2023

Svátek má Radek

SHM Klub Kroměříž


Šoproň a Sárvár

Šoproň a Sárvár


Zájezd: Šoproň a Sárvár

 

 

Není tak dávno, kdy jsme přemýšleli, jestli neuděláme v rámci našeho klubu SHM něco jiného, než výlety s dětmi. Mezi různými návrhy zvítězila prohlídka historického maďarského města Šoproň a lázní Sárvár.

Termín jsme stanovili na 10. dubna. Během dvou měsíců se zaplnil autobus v počtu 44 lidí a my jsme mohli vyrazit. Sešli jsme se ve 4 hodiny ráno u kostela sv. Jana, kde už nás čekal Pavel Maitner se svým autobusem. Průvodcovské úlohy se ujala, již osvědčená, paní Čechová, od které jsme se dozvěděli mnoho zajímavých a užitečných informací, za což jí velmi děkujeme.

Nad ránem jsme již projížděli Bratislavou a za nedlouho jsme již byli v Maďarsku. Po cestě nenastaly žádné komplikace, a tak nám cesta rychle a v příjemné náladě ubíhala vpřed. Během cesty jsme se od p. Čechové dozvěděli o zajímavostech města Šoproň a o jezeře Fertö. Za nějakou hodinku jsme se již ocitli v samotné Šoproni. Město je krásné, bohaté na kostely a historické budovy. Po společné prohlídce byl rozchod, který každý využil po svém.

Náš čas na město však vypršel a nám nezbývalo, než se rozloučit. Ale zároveň jsme se už viděli v lázních. Cesta do lázeňského města Sárvár byla klidná. Jen jsme měli trošku obavy, abychom se do termálů vůbec vešli (kvůli denní kapacitě). Ale naše obavy se nepotvrdily. Naopak! Byli jsme překvapeni, kolik bylo v lázních místa.

Po čtyřhodinové koupeli nás čekala dlouhá cesta domů. Trvalo čtyři hodiny, než jsme se dostali do Kroměříže. Byla na nás vidět únava po dlouhé cestě, ale zároveň chuť, se společně sejít na další akci.

 

Za klub SHM: manželé Hermanovi

Kalendář

březen 2023

po

út

st

čt

so

ne

 

 

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

 

 

Zobrazit jiný měsíc