Přesun na obsah

Dnes je 21.3.2023

Svátek má Radek

SHM Klub Kroměříž


Duchovní obnova s dětmiDuchovní obnova s dětmi

Manželé Vlaďka a Jenda Kapounkovi z Kroměříže se ujali organizace prvního salesiánského duchovního cvičení i s dětmi.

Na DIS ve Fryštáku se 17. 8. 2011 sjelo osm manželských párů, osmnáct dětí (v rozmezí 5-ti měsíců a 10-ti let) a šest mladých vedoucích a to ze všech konců republiky (např. manželé Kuchařovi ze Sokolova ujeli 448 km.)

Od středy do neděle jsme měli možnost čerpat z moudrosti otce Ondřeje Matuly v přednáškách týkajících se snů Dona Bosca. Některé ze snů jsme slyšeli poprvé a otec Ondřej byl vystaven nátlaku „zmnožit“ počet přednášek, protože jsme chtěli slyšet a prorozjímat více snů.

I děti měly možnost vyslechnout zjednodušenou verzi několika snů a byly vždy pozornými a napjatými posluchači.

Dopolední program měli rodiče a děti zvlášť, stejně jako část odpoledne.

Rodiče měli čas na přednášky, rozjímání, modlitbu v kapli, svátost smíření i vzájemné sdílení, zatímco děti se věnovaly výtvarně-sportovně-duchovním činnostem (pletly košíčky, malovaly trička, která byla využita jako„stejnokroj“ na výlet do zlínské Zoo, připravovaly pro rodiče křížovou cestu, kterou samy výtvarně ztvárnily i vedly.)

Jeden den byl pořádán výlet na hrad Lukov, který byl zakončen mší svatou na louce na vrcholku kopců. V průběhu kázání se odkudsi vzalo stádo oveček a obstoupilo otce Ondřeje ze zadu aniž by si jich všiml. Na konci mše byly zase pryč...

V den, kdy jsme měli rozjímat o snu O růžové aleji, štípla otce do nohy včela, poučení o nutnosti kvalitních pevných bot jsme tak měli podáno i v rovině materiální.

Po celé exercicie zajišťoval Ondřej Remeš brilantní hudební doprovod ke slavení eucharistie a k modlitbám.

K bezchybné organizaci, výborně sestavenému programu, nám manželé Kapounkovi, (kteří s sebou měli své tři malé syny) připravili na poslední (sobotní) večer i překvapení ve formě slavnostního posezení s vínem.

Co více si přát? Moci přijet za rok zas...

Velké poděkování patří Kapounkovým, otci Ondřejovi, mladým animátorům i celému personálu DIS Fryšták.

Jiří a Magdaléna Kolářovi (Praha-Botička)

Kalendář

březen 2023

po

út

st

čt

so

ne

 

 

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

 

 

Zobrazit jiný měsíc