Přesun na obsah

Dnes je 21.3.2023

Svátek má Radek

SHM Klub Kroměříž


Angličtinka 2013

Angličtinka 2013 aneb TIME FOR US


Tábor Angličtinka aneb Time for Us

 

 

Ve dnech 10.-17. srpna 2013 se uskutečnil již třetí ročník táboru pro děti prvního stupně základních škol zaměřeného na angličtinu. Mezi překrásnými vrcholy Jeseníků měl každý z téměř třiceti dětí možnost prohloubit své anglické dovednosti anebo se s nimi setkat poprvé v životě.

V průběhu celého tábora děti postupně slyšely i viděly knihu Děvčátko Momo a ukradený čas, jejíž nevšední příběh byl inspirací pro vytvoření hlavního tématu letošního tábora – času, který byl využit od rána do večera, a všem bylo často líto, že den měl i na táboře pouze 24 hodin.

Dopolední program se skládal z nejrůznějších druhů her prokládaných zábavným učením nejrůznějších anglických dovedností a zpíváním jak českých, tak anglických písniček společně se zvukem dvou kytar a nejrůznějších nástrojů (nejčastěji končetin všech zúčastněnýchJ), zatímco během odpoledne byl větší prostor věnovaný hrám a aktivitám v okolí chaty. Všichni si mohli za týden vyzkoušet netradiční olympiádu, zodpovědět na otázky umístěné na nejrůznějších místech, vystřelit si ze vzduchovky, zahrát si velké množství míčových her, projít se v noci netradiční stezkou odvahy, kterou lemovali šedí muži…

Vrcholem každého dne byla hra Grey Town, kdy v podvečer šedí muži z výše uvedené knihy navštěvovali naši chatu a v té době museli všichni mluvit pouze anglicky a odkrývat a zapisovat nejrůznější políčka do šedého města, z kterého se postupně vytrácela ponurá šedá atmosféra, a den ode dne bylo krásnější. Po týdnu zápolení se jednotlivým týmům, rozdělených podle povolání, podařilo šedé muže přemoci natolik, že už se ani neukázali a město doslova rozkvetlo barvami a květy.

Navštívili nás i dva otcové – o. Vít z Kroměříže a o. Jan z Olomouce, kteří s námi pobyli několik dní a společně s nimi jsme zdolali nejvyšší horu Jeseníků – Praděd.

Tábor se vydařil, odjížděli jsme spokojeni a dobře naladěni, vyvstává jediná otázka – bude i příští rok?

                                                                                                                              Martin Stachoň

Kalendář

březen 2023

po

út

st

čt

so

ne

 

 

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

 

 

Zobrazit jiný měsíc