Přesun na obsah

Dnes je 21.3.2023

Svátek má Radek

SHM Klub Kroměříž


Angličtinka 2012 aneb DON´T BE ANGRY

Annaberg 29.7. - 5.8. 2012


Od 29.7. – 5. 8. 2012  proběhl týdenní tábor pro děti prvního stupně základních škol se zaměřením na angličtinu. V téměř nedotčeném prostředí přírody Jeseníků, nad městem Andělská Hora, se na týden vypravila i naše více než třicetičlenná skupina, abychom společně zlepšili naše anglické dovednosti.

Každé ráno všech 25 dětí budila děti půvabná melodie pohádkových písniček hraných na trubku a děti se mohli těšit na  první hru každého dne – Raníček. Úkolem bylo náhodně poházené různé kartičky kolem chaty co nejrychleji posbírat. Následovala rozcvička, nezbytné protáhnutí do nového dne a snídaně.

Dopolední program se skládal z vyplňování různých zajímavých pracovních listů, týkajícící se anglických dovedností. Zatímco mladší zejména kreslili a vybarvovali, starší se zábavnou formou učili různá anglická slovíčka, věty a fráze, které každý večer využili ve hře.

Poté byl nějaký čas vyhrazen pro dopolední hry, nejvíce všechny zaujala hra „Hu-tu-tu“, kterou snad všichni hráli s obrovským nasazením. Perlou dopoledních her byl napínavý fotbalový zápas s vedle nás bydlícími skauty, kdy se náš pokřik „Don´t be angry!“ a podobné výkřiky linuly do okolních lesů.

Další z věcí, na které jsme si nikdy nemohli stěžovat, byl výborný oběd. A protože jsme si potřebovali po dobrém obědě odpočinout, všichni jsme se odebrali do svých lůžek a poslouchali  dobrodružné vyprávění knihy Hraničářův učeň, který nám po kouscích odhaloval život hlavní postavy knihy Willa a jeho přátel a učitelů. Kniha nás většinou zaujala natolik, že se ozývalo „ještě jednu kapitolu, prosím!“ velice často a doporučil bych ji každému, ke komu se ještě nedostala.
Po odpoledním klidu jsme opět zábavnou formou objevovali a poodhalovali taje angličtiny, často se zpívaly jak anglické, tak české písničky doprovázené někdy až třemi kytarami.

Počasí nám až na drobné výjimky vycházelo perfektně, proto jsme mohli hodně času trávit venkovními aktivitami a hrami, mezi které patřil hlavně fotbal, stolní tenis a další míčové hry.
Na sportovním dnu, ve kterém si každý zastřílel ze vzduchovky, prolezl opičí dráhou, zahrál si ping-pong a spoustu jiných zábavných her, si každý přišel na své.

Dvakrát se celá naše výprava vydala na výlet. Jednou to byla túra překrásnými lesy a mýtinami dosud lidskou rukou příliš nezasaženou oblastí Jeseníků kolem Karlovy studánky, podruhé do bruntálského aquaparku, kde jsme se doslova vyřádili na zdejších atrakcích – tobogánu, divoké řece, horkých vanách nebo prostému plavání v bazénu.

Třídenní návštěvou nás potěšil otec Vít, kněz naší farnosti, díky kterému jsme mohli prožít dvě krásné mše a mnoho společných zážitků. Navíc se každá skupinka dozvěděla něco o různých světcích a později si tyto nové informace mezi sebou měli možnost předat.

Vrcholem každého večera byla hra „Don´t be angry!“ v českém překladu „Člověče, nezlob se!“, kdy všichni zúročili nabrané zkušenosti z pracovních listů, písniček a her. Soupeřilo spolu pět týmů – Red, Blue, Green, Orange a Yellow. Každý den měly jednotlivé skupiny za úkol dopravit jednoho svého panáčka do domečku a podle pořadí dostávaly týmy body.

Na samotném konci tábora všechny týmy našly svůj skrytý poklad a každý si z tábora odvezl diplom, sladkost a knihu.
Celý tábor se až na drobné problémy s vodou velice vydařil. Všichni odjížděli s otázkou „Bude i příští rok?“
Martin S.

Kalendář

březen 2023

po

út

st

čt

so

ne

 

 

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

 

 

Zobrazit jiný měsíc